Doporučujeme dvě cesty, jak začít s Ashtanga jógou

 

Lekce ve stylu Mysore

Nejpřístupnější je lekce ve stylu Mysore. Je určena studentům všech úrovní, je nejlepším způsobem, jak s Ashtangou začít. Ať jste mladí či staří, začátečníci či pokročilí, ohební či ztuhlí, silní či slabí, toto je lekce právě pro Vás. Jediná věc, kterou potřebujete, je touha učit se a cvičit jógu. Jedná se o tradiční formu předávání vědění a nauk založené na principech starých stovky, možná tisíce let. Učitel se svými žáky tráví mnoho času a individuálně je vede na jejich cestě poznání. Studentům tento tradiční přístup umožňuje postupně budovat svou praxi, nacházet a objevovat svou vlastní cestu. 

Ashtanga jóga je individuální cvičení. Ve vedených lekcích získáte představu, jak by cvičení mělo vypadat, ale pokud to s praktikováním jógy myslíte opravdu vážně, měli byste začít právě s lekcemi ve stylu Mysore. Je zde učitel s asistentem, kteří Vám budou individuálně pomáhat a věnovat pozornost každému zvlášť. Metodu Ashtanga jógy se budete učit tempem ušitým na míru přesně pro Vás podle úrovně Vaší flexibility a síly.

Kurz Ashtanga jógy

Dříve jsem pořádala každý měsíc kurzy pro začátečníky. Rozhodla jsme se již nepokračovat i přesto, že jsou velmi populární. Každý jsme začátečníkem i přes několikaletou praxi a nejlepší je začít rovnou s Mysore lekcemi. Je to starověká metoda učení jógy a já nyní opouštím od toho, co je u nás zvykem a vracím se k tradičnímu učení, jak jsem sama učená Nancy Gilgoff a Manju Joisem. Učí se mnou několik báječných asistentů, kteří jsou vám na lekcích spolu se mnou k dispozici. 

Z našich zkušeností pociťujeme, že při pravidelné praxi Ashtanga jógy, student dosahuje velkého pokroku ve fyzické, duševní i spirituální praxi.Je to téměř jako s řízením auta, můžeme se učit jezdit donekonečna, avšak do doby, než sedneme sami za volant, řídit se nenaučíme. Není třeba čeho se bát. Mysore lekce jsou určené všem, úplným začátečníkům, i pokročilým, učíte se krok po kroku. Vyžaduje to však jistou míru odhodnlání a motivace. Vzniklo krásné video o Mysore lekcích, v případě dotazů se na mne neváhejte obrátit.

Budeme pro Vás pořádat intenzivní víkendy, kde poodhalíme kouzlo Ashtanga jógy, budeme si povídat o historii, filozofii, co se skrývá za každou ásanou a proč, zaměříme se také na preciznost provedení ásan. Budete na těchto seminářích povídat o základech, tj. o jednotlivých sekvencích jógových pozic (Ásan), formě dechu (volný hluboký dech se zvukem Ujjayi), směřování Vašeho pohledu (Dristhi) a zapojení vnitřních energetických zámků (Bandh). Sledujte prosím naše akce.