Mysore stylMysore practice

Styl Mysore je jednoduchý a efektivní, je to starověká metoda učení jógy. V lekcích Mysore student cvičí sám na vlně svého vlastního dechu. Lekce umožňují individuální přístup ke studentům, tradičně student vždy vyčká, až mu učitel předá další, pokročilejší pozice. Předpokladem pro cvičení Mysore je, že znáte jednotlivé pozice (ásany), alespoň část první série umíte zpaměti a víte, jak jdou pozice za sebou. Pokud k nám však přijdete poprvé, nemusíte se ničeho obávat - naučíme Vás vše od začátku a postupně, tak, jak to má být. Novým studentům se pokyny dávají jednotlivě, student se učí pozice postupně a počet ásan se zvyšuje v závislosti na jeho kapacitě. Postupem času se tělo posílí, očistí, mysl je klidná, dech plynulý a prohloubený. Jakmile si student zapamatuje sled pozic, které ho lektor naučil - což netrvá dlouho - jsou mu představeny a přidány ásany nové. Začátečník může očekávat, že jeho první lekce bude trvat asi dvacet až třicet minut. Cvičení se bude postupně prodlužovat až na přibližně hodinu a půl. Tradičně existuje pár pravidel, které bychom měli na těchto lekcích dodržovat. Neváhejte se nás na cokoliv zeptat. 

Vedená lekcePhoto

Učitel lekci vede a instruuje studenty, aby cvičili ásany v určitém pořadí tak, jak po sobě v dané sérii následují. Sekvence otevírá nové dimenze pro mysl, tělo a dýchání. Náročnější pozice se dají modifikovat, každá se dá provést v jednodušší variantě, ale jejich pořadí se nemění. Při důrazu na tradiční metodu obsahuje tato lekce celou první sérii Ashtanga jógy. Připravte se, že se budete potit.

Soukromá lekcePrivate class

Tyto lekce jsou úžasným způsobem, jak posunout praxi jógy na vyšší úroveň. Jsou vhodné pro ty, kteří dávají přednost pohodlí vlastního prostředí, ať už z časových či organizačních důvodů, či pro ty, kteří si přejí větší soukromí a chtějí mít hodinu ušitou podle individuálních potřeb tak, aby to vyhovovalo jejich momentálnímu stavu duše či těla. Lekce trvají jednu až dvě hodiny, do hloubky se věnují potřebám studenta, zmírňují stres a napětí.

Soukromé hodiny jógy mohou být naplánovány v soukromí Vašeho domova, bytu či hotelového pokoje, nebo se mohou uskutečnit ve studiu YogaMe, či v příjemných prostorech lektorky. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat

Kurz Ashtanga IntensivePhoto

Je důležité mít pevné základy, které získáte na tomto intenzivním semináři. Díky svému zaměření je také vhodný pro všechny, kteří chtějí hlouběji porozumět jógové praxi v tradičním pojetí. Tento kurz jsou určen především k prohloubení stávající praxe a hlubšímu pochopení Ashtanga jógy. Sledujte prosím naše akce. 

Tento seminář nejvíce ocení již pravidelní praktikanti Ashtanga jógy, ale i začátečníci. Poodhalíme kouzlo každé z pozic a přesně si popíšeme jak jednotlivé pozice mají vypadat a co je jejich přínosem, nahlédneme do historie, ponoříme se do základních principů Ashtanga jógy a bude zde i prostor pro otázkya odpovědi. Pro začátečníka to bez zkušeností může být mnoho informací naráz, avšak není nad to rovnou do toho skočit.

Cvičení Ashtanga jógy vyžaduje jistou míru odhodlání, motivace a ochoty ke změnám. Aby mělo absolvování kurzu pro studenta přínos, je třeba pokoušet se vnášet postupně pravidelné cvičení do svého života, převzít odpovědnost za svou vlastní praxi a svůj život. 

Možná si pamatujete, že jsme dříve pořádali pravidelně kurzy pro začátečníky. Přestože byly velmi populární, rozhodla jsem se od nich opustit. Sama jsem byla učená, a stále jsem, pouze na Mysore lekcích. Proto se i já vracím zpět ke kořenům. Cvičení Ashtanga jógy vyžaduje jistou míru odhodlání, motivace a ochoty ke změnám. Aby mělo absolvování kurzu pro studenta přínos, je třeba pokoušet se vnášet postupně pravidelné cvičení do svého života, převzít odpovědnost za svou vlastní praxi a svůj život. 

Kurz Ashtanga jógy pro pokročilé, Druhá sérieKapotasana

Připravujeme kurz Ashtanga yoga pro pokročilé, kde si praktikující pustí se do série druhé, která nese název Nadi Shodhana.

Kurz je určen hlavně pro ty, kteří pravidelně praktikují První sérii alespoň po dobu tří měsíců (v režimu 6 + 1). Není důvod oddalovat začátek praxe Druhé série, která tvoří se sérií První jeden celek, jeden příběh. Stejně tak není vhodné ani potřebné cokoliv uspěchat, vše má svůj čas a je na posouzení učitele, kdy je student připraven začít studovat následující série.