Oblečení

Vezměte si s sebou pohodlné oblečení, které nebude omezovat Váš pohyb. Z naší zkušenosti je příjemné volit oblečení z přírodních materiálů. Hodit se Vám také bude malý ručník. Jste-li zimomřivější, nezapomeňte si přibalit tričko s dlouhým rukávem. Při praxi Ashtanga jógy se vytváří v těle teplo, zima by Vám tedy být neměla. Na závěrečnou relaxaci můžete přibrat teplé ponožky (cvičíme naboso), deky jsou k zapůjčení ve studiu.

Nápoje a jídlo

Tradičně se po józe pije kokosová voda, která okamžitě hydratuje organismus. Během lekce jógy se nedoporučuje pít. Při praxi Ashtanga jógy chceme tělo zahřát, abychom z něj mimo jiné vyplavily toxiny. V případě, že se napijeme, dochází k nežádoucímu ochlazení organismu. Navíc pití narušuje plynulost praxe. Po lekci se můžete ve studiu občerstvit čajem či vodou.

Nejezte minimálně dvě hodiny před lekcí. Je příjemnější a vhodnější cvičit na prázdný žaludek. V případě, že máte před lekcí hlad, vezměte si např. hrst ořechů či sušeného ovoce nebo polévku. 

Podložka

Z hygienických důvodů je vhodné mít svou vlastní jógovou podložku. Pokud nemáte, můžete si jí zapůjčit ve studiu.

Hygiena těla

V Asthanga józe se před praxí doporučuje očista těla formou koupele či sprchy. V ideálním případě po lekci jógy ponecháme pokožku bez mytí alespoň 30 min. Ve studiu jsou k dispozici sprchy, které můžete využít.